Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Qualita

Mauritius

Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius

Eğer dünyada cennet varsa o yerin Mauritius olması işten bile değil. Zaten ünlü yazar Mark Twain’in şu sözü bile her şeyi açıklıyor; “Cenneten önce Mauritius vardı, cennet yapılırken Mauritius’dan kopya çekilmiş.” Twain böyle diyorsa bir bildiği vardır. Dünyanın en popüler balayı rotalarından biri olan Mauritius, bir ada ülkesi. Hint Okyanusu’nda bulunuyor ve Seyşel Adaları’nın güneydoğusunda kalıyor. Kendisi küçük ama içinde barındığı güzellikler oldukça büyük. Burada her geçen dakika, dünyada 1 saliseye bile denk gelmiyor, o denli hızlı geçiyor zaman anlayacağınız. Hem egzotik hem de macera dolu bir tatil deneyimi yaşamak isterseniz, Mauritius gerçekten de biçilmiş kaftan. Şimdi gelin, bu büyüleyici adanın büyüleyici güzelliklerine yakından bakalım.

İlgili içerik: Oralarda Yaz Hiç Bitmiyor: En Popüler Egzotik Balayı Tatili Rotaları

1- Grand Bassin

Mauritius gezilecek yerler listesinin başında Grand Bassin yer alıyor. Burası bir dağ gölü ve deniz seviyesinden 1800 fit yükseklikte bulunuyor. Yerel halkın inancına göre gölün suyu Hindistan’daki Ganj Nehri’nin kutsal sularından oluşuyor. Hindu bölgesinde yer alan göl, Lord Shiva adına yaptırılan bir tapınağa da ev sahipliği yapıyor. Gölün çevresinde yürüyüş yapmak ve Shiva heykellerini görmek pek bir keyifli.

Grand Bassin
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 8

2- Pointe d’Esny ve Blue Bay

Mauritius bembeyaz kumsalları ile ünlü bir yer. Adanın her yeri efsanevi plajlarla bezeli. Bu plajlar arasında en ünlüleri ise Pointe d’Esny ve Blue Bay. Beyaz kum ve mavi lagünleri ile baş döndürücü bir güzelliğe sahip ikisi de. Hatta Blue Bay’in uç kısımlarında Mauritius’un tatlı köy yaşamına da şahit olabilirsiniz. Her iki plajın çevresinde de çok güzel tatil evleri mevcut. Gitmişken buralarda konaklamanızı da tavsiye ediyoruz.

3- Mahebourg

Mauritius’un denizi, kumu güzel ama bir de tarihi güzellikleri var. Eski Mauritius nasılmış diye merak ederseniz Mahebourg’u mutlaka ziyaret etmelisiniz. 16. yüzyılda Hollandalıların gelmesiyle birlikte turistik teraslar, pazarlar ve kumsallar bölgeye kazandırılmış. İngiltere ve Fransa savaşının detaylarını sergileyen müze de, bölgeye geldiğinizde görülmesi gereken bir diğer nokta.

Mahebourg
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 9

4- Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahçesi

Öncelikle bu botanik bahçesini rehber eşliğinde gezmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü gerçekten çok ama çok fazla bitki çeşidi var ve her biri farklı özelliklere sahip. Ben sadece doğada vakit geçireceğim, bitkilerle işim yok diyorsanız da yine de kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir park olduğunu belirtmek isteriz.

Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanik Bahcesi
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 10

5- Grand Baie

20 yıl önce minicik bir balıkçı kasabasının bugün önemli bir turizm merkezi olacağı kimi aklına gelirdi? Mauritius’da tam anlamıyla tatilin ve eğlencenin yaşandığı yer olduğunu söyleyebiliriz Grand Baie’ın. Gündüzleri deniz, kum, güneş, akşamları ise kulüp eğlenceleri için harika bir yer. Grand Baie’da L’Aventure du Sucre’de bir akvaryum bulunuyor. Burada deniz canlıları sergileniyor, isterseniz ziyaret edebilirsiniz.

Grand Baie
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 11

6- Chamarel Şelalesi ve Yedi Renkli Dünya

Bu ikisi tur olarak birlikte satılıyor Mauritius’da, o yüzden ikisini tek maddede topladık. Black Gorges Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Chamarel Şelalesi, Mauritius’ın en yüksek şelalesi olma özelliği taşıyor. Yedi Renkli Dünya ise volkanik kayaçlardan oluşan kırmızı, kahverengi ve mor renkli bir tepeler topluluğu. Her ikisi de eşsiz bir görsel şölen sunuyor, kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz.

Chamarel
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 12

7- Le Souffleur

Burası daha çok macera tutkunlarını ilgilendiriyor aslında. Çünkü Le Souffleur, dik bir uçurumun kenarında yer alan bir mağara. Biraz riskli bir nokta. Bazen denizin dalgalarının 20 metreye kadar yükseldiği oluyormuş, o yüzden dikkatli olmanızı öneriyoruz. Dalgaların çarpma şiddeti o kadar sertmiş ki, insan biraz sarsılıyormuş açıkçası. Bizce kulağa heyecan verici geliyor.

Le Souffleur
Baş Döndürücü Bir Rota: Mauritius 13

Bir Cevap Yazın

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

    Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

    X
    TALEP FORMU