Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Qualita

1621342307

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir, Nerede Konaklanır?

Cennetin adeta yeryüzünde şekil bulmuş hali diyebiliriz Maldivler için. Hemen hemen herkesin hayalini kurduğu nefes kesici bir tatil imkanı sunan Maldivler, bembeyaz kumları, mercan resifleri, masalsı su altı dünyası, leziz yerel mutfağı ve turkuaz deniziyle bir rüyaya gerçeğe dönüştürüyor. Maldivler tüm bu özellikleri ile oldukça romantik bir atmosfere sahip olduğundan, dünyanın en fazla tercih edilen balayı lokasyonlarından biri aynı zamanda. Peki, Maldivler’e ne zaman gidilir? Maldivler’de nerede konaklanır? Maldivler’de otel seçimi nasıl olmalı? İşte tüm bu sorulara bu yazımızda cevap bulacaksınız.

Maldivler’e Ne Zaman Gidilir?

Maldivler’e gitmek için en uygun zamanı kollarken, mevsimlerin ters düzende seyrettiğini bilmek gerekiyor öncelikle. Çünkü aynı yarımkürede yer almıyoruz. Tropik iklim kuşağının hakim olduğu Maldivler’de her ne kadar yılın dört mevsimi yaz olarak yaşanıyor olsa da, her daim yağmur ve fırtınanın olabileceğinin bilincinde olmak lazım. Ancak muson yağmurlarına denk gelmek tatilinizin tadını biraz kaçırabilir. Dolayısıyla mayıs ve kasım ayları arasında pek tercih etmemekte fayda var. Zaten bu dönem, düşük sezon olarak nitelendiriliyor. Evet, bu dönemde konaklama fiyatları daha bir uygun oluyor ama bunun nedeni de dediğimiz gibi düşük sezon. Maldivler’e gitmek için en uygun zamanın aralık ve nisan ayları arasında olduğunu söyleyebiliriz. En yağışsız dönem, bu tarih aralıklarına denk geliyor.

1587480339
Maldivler’e Ne Zaman Gidilir, Nerede Konaklanır? 4

Maldivler’de Nerede Konaklanır?

Öncelikle şunu söylemekte fayda var; Maldivler’de adalar ikiye ayrılıyor. Bir grup adalar topluluğunda sadece yerel halk yaşıyor ve buralarda da konaklama imkanı var elbette. Buradaki konaklama alternatifleri daha çok otel ve pansiyonlardan oluşuyor ve oldukça da uygun alternatifler. Tabi ülke şeriat yönetimi altında olduğu için bu bölgelerdeki otellerde bu durumu biraz daha fazla yaşayabilirsiniz. Yani istediğiniz plaja istediğiniz kıyafetlerle girme şansınız bulunmuyor mesela.

Bir de resort adalar var. Bu adaların üzerinde tek bir tane otel bulunuyor ve adaların büyüklüğü yaklaşık yarım saatte turlayabileceğiniz büyüklükte. Resort adalarda bulunan oteller 4 ve 5 yıldızlı lüks otellerden meydana geliyor. Maldivler’de yaklaşık 90 tane resort ada bulunuyor. Hangi oteli seçeceğiniz ise hem bütçenize hem de kişisel tercihlerinize göre değişkenlik gösteriyor. Ancak şunu söyleyelim ki Maldivler turistik bir yer olduğu için konaklama bütçeleri biraz yüksek. Özellikle yüksek sezonda fiyatlar oldukça yükseliyor. Tabi fiyatların artmasındaki bir etken de, Maldivler’in bir ada ülkesi olması ve her şeyin dışarıdan getiriliyor olması. Bütçenizi biraz daha dengelemek isterseniz tam pansiyon konaklama tipini tercih edebilirsiniz.

1615967458
Maldivler’e Ne Zaman Gidilir, Nerede Konaklanır? 5

Maldivler’de Resort Otellere Nasıl Gidilir?

Maldivler’de resort otellere genellikle sürat tekneleri ile gidiliyor. Ancak tüm resortler sürat teknesiyle ulaşılabilecek bir mesafede değil. Böyle olduğunda 10-15 kişilik deniz uçaklarıyla seyahat edilmesi gerekiyor. Tabi bu da konaklama bütçesine etki eden bir durum, bunun da altını çizmek gerekiyor.

Tatil İçin Neden Maldivler’i Tercih Etmelisiniz?

Maldivler’de unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Her ne kadar Maldivler dendiğinde akla ilk olarak bembeyaz kumlar ve turkuaz deniz geliyor olsa da, Maldivler aslında bundan çok daha fazlası. Romantik ve otantik atmosferi, Maldivler’i çekici kılan diğer özellikleri. Ayrıca Maldivler’de gerçekten de akıllara durgunluk veren bir su altı dünyası var. İster şnorkelle ister tüplü dalış şeklinde bu dünyayı keşfedebilir, mercanları ve birbirinden renkli balıkları görme imkanına sahip olabilirsiniz. Maldivler ayrıca gerçekten lüksün tanımını yapan otellerle dolu bir yer. Dolayısıyla konaklama deneyiminizi de unutulmaz kılacak. Palmiyelerin arasından göz kırpan gün batımı manzarasını da unutmamak gerek elbette.

Bir Cevap Yazın

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

    Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

    X
    TALEP FORMU