Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Srilanka, Maldivler Turu

separator
Fiyat 7 Gece 9 Gün
Aşağı kaydırın

Srilanka, Maldivler Turu

'dan itibaren kişi başı

Srilanka (4) & Maldivler (3)

Kandalama (2) Kandy (1) Colombo (1) Maldivler (3)

Emirates Hava Yolları ile 7 Gece 9 Gün

T.C. vatandaşları Srilanka için Vizeye tabidir. Srilanka vizesi 50 USD karşılığı kapıda alınabilmektedir. Vize uygulanacak pasaportlarda dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli süre bulunması gerekmektedir. Maldivler için vizeye gerek yoktur.

7 Gece 9 Gün
 • Kalkış
  Uçuş saatinizden en az iki saat önce havalimanında bulunmalısınız.
 • Kalkış Zamanı
  Yaklaşık 19.25
 • Dahil Olanlar
  Çift Yönlü Transfer
  Konaklama
  Lokal Rehberlik Hizmetleri
  Uçak Bileti
 • Dahil Olmayanlar
  Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
  Bahşişler
  Ekstra Turlar
  Havaalanı Vergisi
  Kişisel Harcamalar
  Seçilen Otele Göre Yemek Planı
  Seyahat Güvence Paketi
  Vize Ücreti
  Yurt Dışı Çıkış Harcı
1
1. Gün: İSTANBUL / DUBAI
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Emirates Hava Yolları'nın EK 122 sefer sayılı uçuşu ile 19.25'te Dubai’ye hareket.
2
2. Gün: DUBAI / COLOMBO / KANDALAMA
Yerel saat ile 01.00’de Dubai’ye varışın ardından 02:.40'da yine Emirates Hava Yolları'nın EK 650 sefer sayılı bağlantı uçağı ile Colombo’ya hareket. Yerel saat ile 08.40'ta  Colombo – Bandaranaike Havalimanı'na varış. Özel karşılamanın ardından size ait aracınız ile Srilanka’nın kuzeyindeki Kandalama’ya doğru hareket ediyoruz.  Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuk sırasında, yolumuzun üstünde bulunan, dünyanın tek fil yetimhanesi olan Pinnawala’ya uğruyoruz. Buradaki onlarca büyüklü küçüklü fili ve onların yaptıkları şovları izliyoruz. Pinnawala’da alınacak öğle yemeğinin ardından Kandalama’ya devam ediyoruz. Kandalama’ya varış ve otele yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz burada yapılan ekstra Fil Safarisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3
3. Gün: KANDALAMA
Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na gidiyoruz. 5 mağaradan oluşan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik dev Budha heykeline ev sahipliği yapan bu tapınak aynı zamanda Sri Lanka sanatının da örneklerini sunuyor. Ardından Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. Aslan Kayası ismiyle de anılan Sigiriya Kalesi, buradaki mağaralarda yaşadığına inanılan aslanlardan dolayı bu ismi almıştır ve 1982 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri, ayna duvarları ve su oyunları bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigirya’dan otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4
4. Gün: KANDALAMA / KANDY
Sabah kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemin en son başkenti olan ve "görkem, ihtişam" anlamlarına gelen Kandy’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Burada çeşitli baharat bitkileri ve şifalı karışımların nasıl yapıldıklarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Kandy’e varışımızı takiben, kasaba merkezini, pazar alanını, gölü ve mücevher müzesini geziyor ve Dalada Maligawa Tapınağı’na gidiyoruz. Budha’ nın dişinin bulunduğu bu kutsal tapınağı ve bu tapınaktaki seremonileri gördükten sonra geleneksel Kandy dans şovunu izleyip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5
5. Gün: KANDY / COLOMBO
Sabah kahvaltısından sonra Bentota’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yol güzergahında Sri Lanka’ya özgü birçok dükkâna tanık olacaksınız. Bentota’ya varışın ardından deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
6
6. Gün: COLOMBO / MALDİVLER
Erken alınan sabah kahvaltısından sonra Colombo – Bandaranaike Havalimanı'na transfer. Pasaport, gümrük ve bagaj teslim işlemlerinin ardından Emirates Hava Yolları'nın EK 653 sefer sayılı uçuşu ile 20.35'te Maldivler'e hareket. Yerel saat ile 21.35'te Maldivler Havalimanı'nın bulunduğu Hulhule Adası'na varış. Özel karşılamanın ardından otelin havaalanına mesafesine göre deniz uçağı, sürat motoru ya da iç hatlar uçağı ile transferiniz gerçekleşecektir. Otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.    
7
7. Gün: MALDİVLER
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler ekstra olan Snorkeling Safari Turu'na katılabilirler. Maldiv Adaları'nın en büyük özelliği, mercan kayalıklarının yarattığı olağanüstü su altı güzellikleridir. Maldivler dünyanın en güzel dalış noktalarına sahiptir ve her tesis bir çok profesyonel ya da amatör dalış seçeneği sunmaktadır. Mükemmel iklimi ve su altının eşsiz güzelliği Maldivler’i bir dalış merkezi haline getirmiştir. Bu deneyimi yaşamanızı özellikle tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.
8
8. Gün: MALDİVLER
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Arzu edenler otelinizde düzenlenen Night Fishing (Gece Balık Avı) gezisine katılabilirler. 17.00'de başlayıp yaklaşık 20.00'ye kadar süren bu turda kaldığınız adanın açıklarında, ay ışığı altında sizin için hazırlanmış oltalar ile balık tutma zevkini yaşayabilir, Hint Okyanusu'na özgü büyük ve renkli balıkları tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
9
9. Gün: MALDİVLER / DUBAI / ISTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından dönüş için havalimanına transfer. Emirates Hava Yolları’nın EK 651 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.05’te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 12.55’te Dubai’ye varış. Buradaki bağlantı uçağı olan EK 121 sefer sayılı uçuş ile saat 14.15’te İstanbul’a hareket. Saat 17.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.      
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı odada kalması halinde geçerlidir.
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-In saati 14.00 ve Check-Out saati 12.00'dir.
 
EK122 İstanbul Dubai 19:25 01:00
EK650 Dubai Colombo 02:45 08:40
EK653 Colombo Maldivler 20:35 21:35
EK657 Maldivler Dubai 10:05 12:55
EK121 Dubai Maldivler 14:15 17:55
 • Emirates Hava Yolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

  Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

  X
  TALEP FORMU