Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Qualita

very peri rotalari

Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota

Son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri 2022 Yılı Pantone Rengi seçilen Very Peri oldu. Pantone markası, bu sezonun favori rengini şöyle tanımlıyor; “mavi tonlarının en mutlusu ve en sıcağı”. Mavinin tüm özelliklerini bünyesinde barındıran bu renk, menekşe kırmızısı alt tonlu Cezayir Menekşesi mavisinin yeni bir tonu. Küresel renk otoritesi Pantone’nun 2022 yılı için açıkladığı 17-3938 Very Peri, kısa zamanda pek çok yerde kendini göstermeye başladı. Ancak dünya üzerinde bazı yerler var ki, aslında Very Peri tonlarını çoktandır kendi doğasında barındırıyor; hatta içlerinden bir tanesi ise Türkiye’de bulunuyor. Very Peri’yi en doğal haliyle sunan bu rotaları sizler için listeledik.

1- Snaefellsnes Yarımadası, İzlanda

Aslında acı bakla bitkisi İzlanda’ya özgü bir şey değil. Dünyanın her yerinde yetişiyor ve yetiştiği çoğu yerde de tarlası bulunuyor. Ancak bu acı bakla tarlalarının en güzellerinden biri İzlanda’nın batısında bulunan Ingjaldshôll Kilisesi’nde yer alıyor. Manzaraya hayran kalmamak elde değil. Reykjavîk’ten arabayla 3 saatte ulaşılabiliyor. Tarlaların en iyi halini görmek için haziran ve temmuz aylarının ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Snaefellsnes
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 9

2- Wanaka, Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’nın kaya ve macera merkezi olan Wanaka’da gerçekleşen gün batımı, yıllardır Very Peri rengiyle harika bir görsel şölen sunuyor. Tabi her zaman değil. Biraz şanslı olmanız gerekiyor. Kasabanın en ünlü ve en çok fotoğraflanan cazibe merkezlerinden biri ise Wanaka Gölü. Gölün kuzey ucunda yer alan batık bir söğüt ağacı olan Wanaka Ağacı ise bu gün batımı manzarasının en güzel eşlikçisi diyebiliriz.

wanaka
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 10

3- Tucson, Arizona

Gastronomi yönünden UNESCO unvanı alan ilk şehir olan Tucson, Pantone’un Very Peri renginin özünü yakalayan yerlerden biri. Şehrin merkezi elbette önemli bir ziyaret noktası ancak Very Peri rengini yansıtan bölgesi ise Eski Mahalle. 1800’lerden kalma tarihi bir mahalle olan Eski Mahalle, çok renkli kerpiç evleriyle dikkat çekiyor. Hemen hemen tüm evlerin duvarlarında ise Very Peri rengine rastlayabilmeniz mümkün.

tuscon
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 11

4- Johannesburg, Güney Afrika

Avustralya’dan Güney California’ya ve İspanya’ya kadar dünyanın her yerinde çiçek açan jakaranda ağaçlarına rastlayabilirsiniz. Ancak en güzellerinin eylül ve kasım ayları arasında çiçek açan Güney Afrika jakarandaları olduğunu söyleyebiliriz. Very Peri rengi ağaçlar, Johannesburg ve ülkenin başkenti Pretoria’daki sokaklara hem kokusunu hem de yapraklarını saçıyor. Very Peri’yi yakından görmek için Johannesburg’daki Kensington Mahallesi’ndeki jakaranda ağaçlarını ziyaret edebilirsiniz.

Johannesburg
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 12

5- Gordes, Fransa

Lavanta tarlaları ile ünlü Provance Côte d’Azur bölgesinin bu listede yer almaması şaşırtıcı olurdu. Very Peri rengini en yansıtan yerlerden biri kesinlikle burası. Haziran ortası ile temmuz sonu arasında kalan dönemde lavanta tarlalarının en kokulu ve en coşkulu halini görebilirsiniz. Fransa’nın Gordes kasabası sınırları içerisinde kalan bölgedeki lavanta tarlaları, Pantone’un yılın rengine yakından şahit olabileceğiniz en iyi yerlerden biri.

Gordes
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 13

6- Londra, İngiltere

Aslında burası Infleuncerlar sayesinde ünlü olmuş bir nokta. Londra’daki Nothing Hill metro durağının birkaç adım ötesinde yer alan bu ev, fotoğrafçıların da kısa zamanda gözdesi haline geldi. Dış cepheyi ve kapının üzerindeki kemerleri kaplayan büyük salkımlar, Very Peri rengini en iyi şekilde yansıtıyorlar. Bir zamanlar Müzisyen Frank Bridge’in yaşadığı yer olan bu evin çiçekleri nisan ayında açmaya başlıyor.

notthing hill 1
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 14

7- Kuyucak Köyü, Türkiye

Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak Köyü’nde bulunan Isparta Lavanta Tarlaları, ülkemizdeki en özel Very Peri rotalarından biri. Hasat zamanı olan haziran ve temmuz aylarında gelip gördüğünüzde, sizi büyüleyici manzaralarla kuşatacak olan tarlalar, son dönemlerin en popüler keşif noktalarından biri aynı zamanda.

kuyucak
Yılın Rengi Seçilen Very Peri’yi Doğasına Kazandırmış 7 Rota 15

Bir Cevap Yazın

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

    Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

    X
    TALEP FORMU