Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Srilanka Turu

separator
Fiyat 6 Gece 8 Gün
Aşağı kaydırın

Srilanka Turu

'dan itibaren kişi başı

Kandalama (2) Kandy (1) Bentota (2) Colombo (1)

Emirates Hava Yolları ile 6 Gece 8 Gün

T.C. vatandaşları Srilanka için Vizeye tabidir. Srilanka vizesi 50 USD karşılığı kapıda alınabilmektedir. Vize uygulanacak pasaportlarda dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli süre bulunması gerekmektedir.

6 Gece 8 Gün
 • Kalkış
  Uçuş saatinizden en az iki saat önce havalimanında bulunmalısınız.
 • Kalkış Zamanı
  Yaklaşık 19.25
 • Dahil Olanlar
  Çift Yönlü Transfer
  Konaklama
  Lokal Rehberlik Hizmetleri
  Uçak Bileti
 • Dahil Olmayanlar
  Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
  Bahşişler
  Ekstra Turlar
  Havaalanı Vergisi
  Kişisel Harcamalar
  Seçilen Otele Göre Yemek Planı
  Seyahat Güvence Paketi
  Vize Ücreti
  Yurt Dışı Çıkış Harcı
1
1. Gün: İSTANBUL / DUBAI
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Emirates Hava Yolları'nın EK 122 sefer sayılı uçuşu ile 19.25'te Dubai’ye hareket.
2
2. Gün: DUBAI / COLOMBO / KANDALAMA
Yerel saat ile 01.00’de Dubai’ye varışın ardından 02.40'da yine Emirates Hava Yolları'nın EK 650 sefer sayılı bağlantı uçağı ile Colombo’ya hareket. Yerel saat ile 08.40'da  Colombo – Bandaranaike Havalimanı'na varış. Özel karşılamanın ardından size ait aracınız ile Srilanka’nın kuzeyindeki Kandalama’ya doğru hareket ediyoruz.  Yaklaşık 4,5 saat sürecek yolculuk sırasında, yolumuzun üstünde bulunan, dünyanın tek fil yetimhanesi olan Pinnawala’ya uğruyoruz. Buradaki onlarca büyüklü küçüklü fili ve onların yaptıkları şovları izliyoruz. Pinnawala’da alınacak öğle yemeğinin ardından Kandalama’ya devam ediyoruz. Kandalama’ya varış ve otele yerleşme. Dinlenmeniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz burada yapılan ekstra Fil Safarisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
3
3. Gün: KANDALAMA
Sabah kahvaltısından sonra özel aracımızla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Dambulla Mağara Tapınağı’na gidiyoruz. 5 mağaradan oluşan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik dev Budha heykeline ev sahipliği yapan bu tapınak aynı zamanda Sri Lanka sanatının da örneklerini sunuyor. Ardından Sri Lanka’nın en eski şehirlerinden biri olan Sigiriya’ya hareket ediyoruz. Aslan Kayası ismiyle de anılan Sigiriya Kalesi, buradaki mağaralarda yaşadığına inanılan aslanlardan dolayı bu ismi almıştır ve 1982 yılından beri Dünya Mirası Listesi’nde bulunmaktadır. 5000 yıllık geçmişi bulunan ünlü kalenin spiral merdivenleri, ünlü freskleri, ayna duvarları ve su oyunları bahçesi oldukça ilginizi çekecek. Sigirya’dan otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
4
4. Gün: KANDALAMA / KANDY
Sabah kahvaltısının ardından UNESCO Dünya Koruma Mirası’na alınan, Sri Lanka’nın krallıkla yönetildiği dönemin en son başkenti olan ve "görkem, ihtişam" anlamlarına gelen Kandy’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üzerinde Matale Baharat Çarşısı’nı gezeceğiz. Burada çeşitli baharat bitkileri ve şifalı karışımların nasıl yapıldıklarını öğrenebilir ve satın alabilirsiniz. Kandy’e varışımızı takiben, kasaba merkezini, pazar alanını, gölü ve mücevher müzesini geziyor ve Dalada Maligawa Tapınağı’na gidiyoruz. Budha’ nın dişinin bulunduğu bu kutsal tapınağı ve bu tapınaktaki seremonileri gördükten sonra geleneksel Kandy dans şovunu izleyip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
5
5. Gün: KANDY / BENTOTA
Sabah kahvaltısından sonra Bentota’ya gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yol güzergahında Sri Lanka’ya özgü birçok dükkâna tanık olacaksınız. Bentota’ya varışın ardından deniz, kum ve güneşten yararlanma imkanı. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6
6. Gün: BENTOTA
Sabah kahvaltısından sonra denizin tadını çıkarmanız için serbest zaman.  Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan tekne gezisine katılabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
7
7. Gün: BENTOTA / COLOMBO
Sabah kahvaltımızın ardından Sri Lanka’nın renkli başkenti Colombo’ya transfer. Öğleden sonra Colombo şehir turu. 1749 yapımı tarihi Wolfendhal Kilisesi, Pettah çarşısı, Budist ve Hindu Tapınakları, özgürlük meydanı, Bandaranaike Memorial International Konferans Salonu, Sri Jayewardenepura’daki yeni parlamento binası ve ünlü ODEL alışveriş merkezi görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
8
8. Gün: COLOMBO / DUBAI / İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından dönüş için havalimanına transfer. Emirates Hava Yolları’nın EK 651 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.05’te Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 12.55’te Dubai’ye varış. Buradaki bağlantı uçağı olan EK 121 sefer sayılı uçuş ile saat 14.15’te İstanbul’a hareket. Saat 17.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı odada kalması halinde geçerlidir.
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-In saati 14.00 ve Check-Out saati 12.00'dir.
 
EK122 İstanbul Dubai 19:25 01:00
EK650 Dubai Colombo 02:45 08:40
EK651 Colombo Dubai 10:05 12:55
EK121 Dubai İstanbul 14:15 17:55
 
 • Emirates Hava Yolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

  Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

  X
  TALEP FORMU