Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Zanzibar Turu

separator
Fiyat 6 Gece 7 Gün
Aşağı kaydırın

Zanzibar Turu

'dan itibaren kişi başı

Türk Hava Yolları ile 6 Gece 7 Gün

T.C. vatandaşları vizeye tabidir. Tanzanya vizesi 50 USD karşılığı kapıda alınabilmektedir. Vize uygulanacak pasaportlarda dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli süre bulunması gerekmektedir.

6 Gece 7 Gün
 • Kalkış
  Uçuş saatinizden en az iki saat önce havalimanında bulunmalısınız.
 • Kalkış Zamanı
  Yaklaşık 19.50
 • Dahil Olanlar
  Çift Yönlü Transfer
  Havaalanı Vergisi
  Konaklama
  Seçilen Otele Göre Yemek Planı
  Uçak Bileti
 • Dahil Olmayanlar
  Açık Büfe Sabah Kahvaltıları
  Bahşişler
  Ekstra Turlar
  Kişisel Harcamalar
  Lokal Rehberlik Hizmetleri
  Seyahat Güvence Paketi
  Vize Ücreti
  Yurt Dışı Çıkış Harcı
1
1. Gün: İSTANBUL / ZANZİBAR
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bilet, pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 567 sefer sayılı uçağı ile 19.50’de Zanzibar’a hareket. Uçakta gece yolcuuğu.
2
2. Gün: ZANZİBAR
Yaklaşık 7,5 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat ile 03.10’da Zanzibar’a varış. Pasaport ve bagaj alım işlemlerinin ardından sizi bekleyen özel aracımız ile karşılama ve otelinize transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman. Yorgunluğunuzu atabilir ya da deniz, güneş ve kumun tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelimizde. (Check-in saatinden çok önce varılması sebebiyle, varışınızı takiben odanızı alabilmek adına, bir gün önceki gecenin de satın alımını yapmanızı tavsiye ederiz)
3
3. Gün: ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Yunus İzleme Turu'na katılabilirler. Yarım günlük bu turda, adanın en güney noktasındaki Kzimkazi balıkçı köyüne gidiyoruz. Dünyanın en çok yunus barındıran bu koyunda, Zanzibar’a özgü ahşap teknelerle denizde açılıyoruz. Uygun bir yerde duran tekneden denize atlayıp yunuslarla birlikte yüzme şansını da yakalayabileceğimiz bu turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
4
4. Gün: ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Stone Town & Prison Island Turu'na katılabilirler. Bu turumuzda şehir merkezi olan Stone Town’a geziyoruz. Labirent gibi sokakları, avluları, oymalı kapıları ve pencereleriyle Arap mimarisinden izler taşıyan Stone Town'da, Fredy Mercury’nin doğduğu evi ve son olarak da Harikalar Sarayı olarak geçen, Doğu Afrika’nın ilk asansörlü ve Zanzibar’ın ilk elektrikli binası olan ve şu an müze olarak kullanılan yapıyı geziyoruz. Kent merkezindeki gezimizin ardından kentin tam karşısında yer alan Prison Island’a kısa bir tekne yolculuğu ile ulaşıyoruz. İlk olarak hapishane olarak yapılan bu ada, sonraları kölelerin karantinası için kullanılmış olup günümüzde ise koruma altındaki dev kaplumbağaların ev sahipliğini yapmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
5
5. Gün: ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz güneş ve kumdan istifade fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Blue Safari Turu'na katılabilirler. Tüm gün sürecek olan bu turumuzda, Zanzibar Adasının güneybatısında yer alan Menai Körfezi’ne doğru ilerliyoruz. Geleneksel Zanzibar tipi teknelerle Hint Okyanusu'nun turkuaz sularında süzülüp ilerlerken, duraklayacağımız bazı noktalarda şnorkel ve yüzme imkanı da bulacağız. Tur bitiminde otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.
6
6. Gün: ZANZİBAR
Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman. Deniz, güneş ve kumdan istifade fırsatı. Transfer saatine dek odalarınızı kullanabilirsiniz.
7
7. Gün: ZANZİBAR/İSTANBUL
Gece yarısı havalimanına doğru transfer. Türk Hava Yolları'nın TK 567 sefer sayılı uçuşu ile 04.05’te hareket. Uçakta gece yolculuğu. Türkiye saati ile 12.55’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 • Türk Hava yolları istediği zaman uçuş saatlerinde değişiklik yapabilir.
 • Fiyatlandırma en düşük sınıf baz alınarak yapılmıştır. Gidilecek tarih seçildiğinde, uçuş sınıfından doğabilecek değişiklik fiyatlara yansıtılacaktır.
 • Çocuk indirimleri, çocukların anne baba ile aynı odada kalması halinde geçerlidir.
 • Programda belirtilen ekstra turların saatleri ve günü değişebilir.
 • Herhangi bir nedenle yolcunun uçağı kaçırmasından dolayı olabilecek sorunlarda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Otellerin Check-ın saati 14.00 ve Check-Out saati 12.00'dir.
 
Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

  Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

  X
  TALEP FORMU