Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP
Image Alt

Uzak Doğu Turları

Uzak Doğu Turları

Dünyanın farklı ve benzersiz destinasyonlarına ev sahipliği yapan Uzak Doğu, kültürel açıdan muhteşem deneyimler sunuyor. Uzak Doğu turları ile bambaşka gelenekler, tarihi değerler, doğal güzellikler ve yerel lezzetler sizi apayrı bir dünyaya götürüyor. Herkesin ilgisini çeken Uzak Doğu turları macera, kültür ve deniz tatili arayanlar başta olmak üzere tüm seyahat severlere kapısını aralıyor. İnancın, mistik atmosferin ve maneviyatın hüküm sürdüğü topraklar olan Uzak Doğu, her gidene yepyeni keşifler sunuyor. Tapınaklar, cazibeli sokaklar, rengarenk ışıklar, gece hayatı, tatları ve kokuları ile Uzak Doğu turları her zaman büyük ilgi görüyor. Deniz, kum, güneş üçlüsünü de sonuna kadar size vadeden Uzak Doğu aynı zamanda izole edilmiş plajları ve birinci sınıf otelleriyle de balayı tatili için en iyi lokasyonlar arasında yer alıyor.

İlgi çekici ve egzotik Uzak Doğu turları ile hayal ettiğinizin çok ötesinde bir tatil yaşamaya hazır mısınız? Öyleyse siz de seyahat tasarımcılarımız tarafından hazırlanan ayrıcalıklı Uzak Doğu turları ile bu büyülü dünyayı keşfetmeye başlayın.

Uzak Doğu’ya Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

 1. Uzak Doğu ve Asya birbiriyle karışan iki coğrafi terimdir. Uzak Doğu, Asya’nın doğusunda ve güney doğusunda kalan ülkelere denir. Tayland, Singapur, Filipinler, Vietnam, Kamboçya, Sri Lanka, Çin, Endonezya, Malezya, Japonya gibi ülkeler Uzak Doğu ülkeleri arasında yer alır.
 2. Tapınaklar ve dini yerler Uzak Doğu’nun sembolleri arasındadır. Buraları gezmek isterseniz gitmeden önce valizinize omuzlarınızı ve dizlerinizi örtecek bir örtü ya da uzun giysiler koymayı unutmayın.
 3. Gitmek istediğiniz Uzak Doğu ülkesine göre aşı kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Farklı ülkelerin aşı prosedürleri bulunmakta ve bazı ülkeler aşıyı şart koşmakta.
 4. Uzak Doğu vizesiz gezilecek ülkeleri bünyesinde barındırıyor. Bazı ülkeler tamamen vizesiz olurken Kamboçya ve Tayvan gibi ülkelerde ise kapı vizesi uygulanıyor.
 5. Uzak Doğu’nun güney kesiminde kışları soğuk, yazları sıcak ve nemli geçen muson tipi bir iklim bulunuyor.

Seyahat Listenize Almanız Gereken Uzak Doğu Ülkeleri

Mistik atmosfer, keşfedilecek gelenekler, tapınaklar, inanç merkezleri her zaman ilginizi çektiyse ve dünyanın keşfedilecek en uzak yerleri benim için yakın diyorsanız, Uzak Doğu’nun mutlaka görülmesi gereken ilk 5 destinasyonunu listenize almalısınız.

Phuket: Deniz, kum, güneş insanıyım ama kültürel değerlere de meraklıyım diyen herkes Phuket’i görmeli. Egzotik bir tatil denildiğinde liste başı yerler arasında bulunan Phuket, hem bir mükemmel tatil destinasyonudur hem de mistik bir inanç turizmini size yaşatır. Muhteşem sahilleri, kristal suları, inci gibi kumsalları ile Tayland’ın en büyük adası ve en ünlüsü olan Phuket, balayı çiftleri için de ideal bir ortam yaratır. Phi Phi Adaları, James Bond Adası, Karon Viewpoint, Monkey Hill, Patong Plajı gibi görülecek yerlere sahip Phuket lüks otel ve tatil köyleri ile ayrıcalıklı bir dinlenceyi de vadeder.

Bali: Hint Okyanusu’nun bir armağanı olan ve ‘Tanrıların Tropikal Adası’ olarak adlandırılan Bali’de görülecek birçok yer ve muhteşem bir doğa bulunur. Denizi ve muhteşem plajları ile hem egzotik tatili hem de balayı tatili sunan Bali, ibadet yerleri ve inanç merkezleriyle de ünlüdür. Birinci sınıf sörf ve dalış yeri olan Bali’de çok sayıda kültürel ve tarihi yapı da yer alır. Muhteşem sahilleri ve lüks tatil köylerine sahip Bali’de listenize Kuta, Ubud, Jimbaran, Seminyak, Tanjung Benoa, Candidasa, Lovina, Sanur ve Nusa Dua’yı almalısınız. Bunun yanı sıra gezi noktalarınızda mutlaka pirinç tarlaları, şelaleler, restoranlar ve sokaklar da yer almalı.

Ubud: Bali’nin kültürel anlamda kalbi olarak gösterilen Ubud, geleneksel öğeleri ve tarihi zenginliği ile dikkat çekiyor. Bali’deki müze ve galerilerin çoğu Ubud’da yer alır. Ubud’un merkezindeki Puri Lukisan Müzesi, Campuhan’daki Neka Müzesi, Pengosekan’daki Seniwati Galerisi ve Agung Rai Müzesi görülecek yerler arasındadır. Ubud aynı zamanda bir el sanatları merkezidir. Ubud çevresinde, adanın her yerinde satılan el sanatları ve ahşap oymacılığı konusunda uzmanlaşmış Camphuan, Penestanan, Peliatan ve Batuan köyleri bulunur. Doğal bir orman rezervi olan Ubud Maymun Ormanı ise görülmeye değerdir.

Singapur: Bahçedeki şehir olarak adlandırılan Singapur’un yaklaşık yüzde 50’si yeşil alandır. Dünya standartlarında şehirleşme, altyapı, ulaşım ağı, iş ortamı bulunan Singapur’da farklı bir yaşam perspektifi yer alır. Zengin bir kültür barındıran Singapur kültür, din, yemek, dil ve tarih açısından gerçek bir metropoldür. Fiziki olarak küçük olmasına rağmen ekonomik anlamda büyük olan Singapur, yüzyılı aşkın süredir Güneydoğu Asya’nın en modern şehri olmuştur. Singapur şehir merkezinin temelini oluşturan Koloni Bölgesi görülmeye değerdir. Küçük Hindistan’ın aromatik baharat dükkanlarını, falcılarıyla ünlü Chinatown’u, ipekleriyle hayranlık uyandıran Arap Mahallesi’ni de keşfetmelisiniz.

Bangkok: Tayland’ın başkenti Bangkok gece hayatı, her zaman hareketli sokakları, gösterişli yapıları ile bir kült olma özelliği taşımaktadır. Kültürler öğeleri, etkileyici manzaraları, festival ve etkinlikleri ile heyecan verici destinasyonlardan biri olan Bangkok, sunduğu tüm bu güzellikler ile dünyanın en iyi turistik yerleri arasında yer alır. Bangkok’ta Ban Mai Pazarı, Nakhon Nuang Khet Pazarı ve Khlong Suan Pazarı gibi lokal noktalar görülmeye değerdir. Yüzen çarşısıyla ünlü Bangkok’ta görülecek yerler arasında Don Kai Dee Benjarong Köyü, Phra Pathom Chedi, Sanam Chandra Sarayı, Don Wai Yüzen Pazar, Sampran Nehir Kenarı ve Tay İnsan Görüntüleri Müzesi yer alır.

Malezya: Dinlerin kardeşliğini, etnik kültürlerin harmanlanmasını görebileceğiniz Malezya hem bir kültür başkenti hem de deniz tatili için ideal tatil olanakları sunuyor. Malezya, birlikte uyum içinde yaşayan çok ırklı bir ülkedir. Malezya’da yoğun olarak Malay, Çin ve Hint etkileşimi görülür. İslam, Malezya’nın resmi dinidir. Bunun yanı sıra Budizm, Hıristiyanlık, Hinduizm, Taoizm ve Sihizm gibi diğer inançlar da Malezyalılar tarafından özgürce uygulanmaktadır. Malezya zengin bir doğal mirasa sahiptir. Malezya’da çok çeşitli flora ve faunaya ev sahipliği yapan 130 milyon yıllık bir yağmur ormanı yer alır. Güzel sahil şeritleri ve plajlar, bakir adalar ve görkemli dağlarla süslü Malezya, açık hava ve eğlence etkinlikleri için mükemmel bir destinasyondur. Malezya, ‘UNESCO Dünya Mirası Alanları’ listesine kayıtlı değerlere de ev sahipliği yapar. Bunlar George Town (Penang) ve Melaka’nın tarihi şehirleri ile Gunung Mulu Ulusal Parkı ve Kinabalu Ulusal Parkı’dır. Petronas Kuleleri ile ünlü Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur ilse hareketli yaşamıyla gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Uzak Doğu’ya Ne Zaman Gidilir?

Uzak Doğu turları ile yolculuğa çıkmadan önce en çok sorulan soruların başında ‘Uzak Doğu’ya ne zaman gidilir?’ sorusu geliyor. Uzak Doğu turları hemen her mevsim elverişli fırsatlar sunsa da yoğunluk eylül, ekim ve mayıs aylarında olmaktadır. Kışları soğuk, yazları ise yağmurlu ve serin bir havaya sahip Uzak Doğu için ilkbahar ve sonbahar ayları daha çok tercih edilmektedir.

Uzak Doğu’da Yapılacak Şeyler

Uzak Doğu turları ile göreceğiniz birçok yer, yaşayacağınız benzersiz deneyimler var. Listenizin ilk 5’inde ise aşağıdaki maddeler mutlaka yer almalı.

İnanç Merkezlerini Ziyaret Edin: Uzak Doğu ülkelerinde görülecek birçok tapınak ve inanç merkezi yer alıyor. İçlerinde en önemlisi ise Büyük Kraliyet Sarayı içinde yer alan Wat Phra Kaew, yani Zümrüt Budha Tapınağı oluyor. Bangkok tapınaklarının en önemlisi olan Budha Tapınağı halk için de en kutsal alanlardan biri. Zümrütten yapılan Budha heykelini görülecek yerler listenize almalısınız.

Yerel Pazarları Keşfedin: Hediyelik eşya almak, fotoğraf çekmek, lokalleşmek için yerel pazarlar her zaman ilgi çekici olmuştur. Uzak Doğu, pazar gezmek için muhteşem bir destinasyondur. Gece pazarları ya da yüzen pazarlar ise görülmesi gereken yerler arasında yer alır.

Uzak Doğu’nu Lezzetlerini Deneyin: Baharatlar, tropikal meyveler, egzotik karışımlar Uzak Doğu’nun tatları arasında başı çeker. Her ülkenin kendine göre yemek kültürü bulunur ve yeme şeklinden tatlara kadar size alışkın olmadığınız bir dünya sunar.

Gün Batımını İzleyin: Birçok Uzak Doğu ülkesi, fotoğraf arşiviniz ve anılarınız için muazzam manzaralar sunar. Phuket, Bali, Bangkok, Malezya gibi ülkeler şahane gün batımları görebileceğiniz yerlerdir.

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

  Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

  Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

  X
  TALEP FORMU