Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Qualita

luks seyahat trendleri

2022’de Lüks Seyahat Trendleri Neler Olacak?

2020 başında başlayan Covid-19 salgını ve akabinde gelen kısıtlamalar, en çok seyahat sektörünü etkilemişti. Bireysel olarak da bu anlamda oldukça zorlanmıştık ve artık bugün geldiğimiz noktada seyahat hepimiz için vazgeçilmez aktivitelerden biri haline geldi. Tabi pandemi, yepyeni seyahat alternatiflerini de beraberinde getirdi. Klasik ve sıradan diye tabir edebileceğimiz pek çok tatil seçeneğinin lüks versiyonları ortaya çıkmaya başladı. Biz de tüm bunların ışığında sizler için 2022’de en fazla dikkat çekecek olan lüks seyahat trendlerinin bir listesini hazırladık. Bakalım bu yılın lüks seyahat trendleri neler olacak?

1- Glamping Yükselişte Olmaya Devam Edecek

Son dönemlerin popüler tatil seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor Glamping. Doğanın içerisinde lüks bir tatil deneyimi sunan glampingler, ülkemizde de ciddi şekilde yaygınlaşmaya devam ediyor. İngilizce “büyüleyici” anlamına gelen “glamorous” kelimesi ile “kamp yapmak” anlamına gelen “camping” kelimesinden türetilen Glamping’i yüksek konforlu kamp şeklinde düşünebilirsiniz. Her ne kadar çadır konaklaması olsa da, uyku tulumu yerine konforlu bir yatakta uyuyor, sabahları yine açık büfe kahvaltıya uyanıyorsunuz. Glamping, 2022’de de lüks seyahat trendlerinden biri olmaya devam edecek.

1593612422
2022’de Lüks Seyahat Trendleri Neler Olacak? 5

2- Doğa İçinde Lüks Konutlar ve Tiny House

Villa kiralamanın 2020 yazında büyük bir çıkış yakalamasının akabinde, Kuzey Avrupa ülkelerindeki benzer doğa içerisindeki lüks konutlar ve tiny house’lar 2022’ye şimdiden göz kırpıyor. Daha izole ve sakin bir tatil anlayışında olanlar için harika bir alternatif olan bu lüks konutlar, 2022’nin gözdesi olacak gibi görünüyor.

1619443788
2022’de Lüks Seyahat Trendleri Neler Olacak? 6

3- Well-Being Tatiller

Pandeminin yorduğu zihinlerimiz, ruhumuz ve bedenimiz için en iyi gelecek lüks seyahat alternatiflerinden biri Well-Being tatiller olacak. Lüks seyahatin olmazsa olmazları arasında yer alan Well-Being tatillerde, wellness programları ve tasarım oteller ön plana çıkıyor. Gün ışığı, renk, akustik, koku ve hava kalitesi olarak özel olarak tasarlanan bu Well-Being oteller, 2022’nin trendleri arasında olacak.

4- Cruise Turları

2020 adeta yat kiralama yılıydı diyebiliriz. 2022 ise aşının da bulunmasıyla birlikte bizi o özlediğimiz keşif turlarına yeniden gitmeye uyandırdı desek yanlış olmaz. Pandemi koşulları gözetilerek tüm önlemlerin alındığı cruise turları, özellikle yeni yerler keşfetmek isteyenlerin lüks seyahat ihtiyacını 2022’de de karşılayacak gibi görünüyor.

shutterstock 1758824477
2022’de Lüks Seyahat Trendleri Neler Olacak? 7

5- Kişiselleştirilmiş Tatiller

Son dönemlerde acenteler tarafından hizmete sunulan kişiselleştirilmiş tatiller, 2022’nin en popüler tatil seçeneklerinden biri olacağa benziyor. Kişiselleştirilmiş tatillerde pek çok seçenek yer alıyor. Özel jet, özel yat kiralamadan tutun tatil anlayışınıza özel çizilmiş rehberli tur programları da buna dahil oluyor. Siz sadece acentenize nasıl bir tatil hayal ettiğinizi anlatıyorsunuz.

6- Doğanın Kalbinde Yer Alan Lüks Oteller

2022’de ön plana çıkacak olan seyahat trendlerinden biri de doğanın içinde yer alan lüks oteller diyebiliriz. Hem lüksün ön planda olduğu hem de doğayla baş başa bir tatil geçirmek isteyenler, bu otellere yönelmeye başlayacak gibi görünüyor. İzmir, Muğla, Antalya, Bodrum ve Marmaris gibi bölgelerin gözlerden uzakta, doğaya yakın destinasyonları tercih edilecek. İstanbul yakınlarında ise Sapanca, Abant gibi bölgelerde yer alan lüks oteller 2022 yılının gözdeleri arasında yer alacak.

7- Yurt Dışı Tren Yolculukları

Lüks tren yolculukları henüz ülkemizde yapılan bir şey değil. Ancak dünya geneline baktığımızda oldukça popüler olmaya başladığını söyleyebiliriz. Ülkemizden de bu tren yolculuklarına rağbet büyük. Şimdilik Turistik Doğu Ekspresi hala daha popülerliğini koruyor ancak daha yüksek standartlara sahip tren yolculukları, 2022 yılının lüks seyahat trendleri arasında bulunuyor diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

    Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

    X
    TALEP FORMU