Bizi Takip Edin!

Bizi Takip Et
GO UP

Qualita

slow travel

Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler

Pandemi sürecinin hayatımıza kattığı terimlerden biri de “slow travel”. Yavaş seyahat olarak Türkçeye çevirebileceğimiz bu kavram, daha çok yerel insanlarla ve farklı kültürlerle tanışmayı ifade ediyor. Ayrıca herhangi bir koşturma içinde olmadan sadece bulunduğunuz yerin tadını çıkarmak anlamına da geliyor. Biraz seyahat kavramı biraz da yaşam felsefesi olarak düşünebilirsiniz slow travel terimini. Deneyim seyahatlerinin ön plana çıktığı bugünlerde, sizler için harika rota önerilerimiz var.

1- Maldivler

Maldivler deyince akla hemen balayı geliyor olsa da, aslında hem dinlenip huzur bulacağınız hem de farklı tatlar keşfedebileceğiniz bir rota Maldivler. Bembeyaz kumlar ve turkuaz denizin eşsiz bütünleşmesinden meydana gelen Maldivler’de, pek çok lüks konaklama seçeneği de mevcut. Deniz ve kumun tadını çıkarırken bir yandan yerel mutfağı deneyimleyebileceğiniz ve farklı SPA deneyimleri ile tanışabileceğiniz bir rota olarak Maldivler’i listenize dahil edebilirsiniz.

maldivler
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 8

2- Mauritius

Tıpkı Maldivler gibi Mauritus’ta da turkuaz ve beyazın buluşmasına şahit oluyorsunuz. Ayrıca balayı için de en az Maldivler kadar popüler bir rota olduğunu söyleyebiliriz. Bir yandan da pek çok doğal keşif rotasına ev sahipliği de yapıyor. Yine farklı tatlar deneyimleyebileceğiniz, yeni kültürlerle tanışabileceğiniz ve aynı zamanda denizin ve kumun tadını doyasıya çıkarabileceğiniz en muhteşem rotalardan birinin Mauritius olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mauritius
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 9

3- Küba

Dünya üzerinde “slow travel” deneyiminin en geçerli olduğu rotalardan biri de Küba. 9 tane UNESCO Dünya Miras’ına ev sahipliği yapan Küba, size küçük ancak unutulmaz ada gezileri vadediyor. Bu deneyimi pekiştirmek için bir Küba ailesinin yanında konaklamanızı tavsiye ediyoruz, yani Casa Particular olarak adlandırılan konaklama yerlerinde. Dost canlısı yerel halkla haşır neşir olacağınız, kültürel açıdan oldukça doyurucu bir seyahat deneyimi için Küba’yı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

kuba
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 10

4- Karayipler

Sahip olduğu doğal güzellikleri ile baş döndüren bir lokasyon Karayipler. Yerel aktivitelerin yanı sıra, muhteşem kumsallarda keyif çatmanıza da izin veriyor. Tarihi ve kültürel turlara katılarak Karayipler’i derinlemesine keşfedebilir ve yerel mutfağı deneyimleyerek tatilinizi daha da unutulmaz kılabilirsiniz.

karayipler
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 11

5- Fas

Hem deneyim seyahati açısından hem de “slow travel” kavramına en iyi karşılık gelen ülkelerden birinin Fas olduğunu söyleyebiliriz. Buranın doğası da, mutfağı da, insanı da bir başka etkileyici desek abartmış olmayız kesinlikle. Fas’ta “slow travel” anlamında neler mi yapabilirsiniz: Atlas Dağları’nda trekking yapabilir, Faslı ailelerin evlerine konuk olabilir, Marakeş ve El Jadida gibi şehirleri keşfedebilir, vaha gezisine çıkabilir ve geleneksel Fas pazarlarında kaybolabilirsiniz. Seçim sizin!

fas
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 12

6- Güney Utah

ABD eyaletleri arasında size en iyi “slow travel” deneyimini yaşatacak olan yerlerden biri de Güney Utah. Utah’ın renkli kaya oluşumlarıyla sunduğu o ikonik manzarasını kanlı canlı görmenin nasıl bir şey olduğunu deneyimleyecek olmak kesinlikle heyecan verici. Milli parkları ve sayısız doğal yürüyüş alanları ile Güney Utah, özellikle doğaseverlerin favori lokasyonlarından biri olacak. Güney Utah’ın kasabalarını ziyaret edebileceğinizi ve eşsiz bir glamping deneyimi yaşayabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

guney utah
Slow Travel Zamanı: Popüler Rotalar ve Öneriler 13

7- İsrail

Kültürel deneyimi en üst seviyede yaşayabileceğiniz ülkelerden biri olan İsrail de, “slow travel” kavramına fazlasıyla karşılık gelen yerlerden biri. Festivallerin ve konserlerin de sürekli aktif olduğu bu ülkede, yerel insanlarla haşır neşir olmak da bir o kadar kolay. Ülkenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Kudüs’te, tarihi ve kültürel geziler yaşayabilir ve yerel mutfağı deneyimleme şansına erişebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Talebinizi Bırakın! Seyahatinizi Tasarlayalım

    Kişisel verilerin korunmasına ilişkin aydınlatma metnini buradan okuyabilirsiniz.

    Kişiselleştirilmiş ve tercihlerime uygun pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ile buna yönelik olarak fırsat ve duyurulardan haberdar olmak için e-posta, sms, telefon araması ve sosyal medya bildirimleri yolu ile tarafımla iletişim kurulmasına açık rıza metni kapsamında onay veriyorum.

    X
    TALEP FORMU